نقطه شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت

نقطه: شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت مشمولین سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از مجسمه‌های صوتی تا بز هخامنشی

نمایشگاه نقاشی و مجسمه بازخوانی اطراف با نمایشگاه‌گردانی فریدون فربود در گالری مژده به تماشاست. .

از مجسمه های صوتی تا بز هخامنشی

عبارات مهم : مجسمه

نمایشگاه نقاشی و مجسمه بازخوانی اطراف با نمایشگاه گردانی فریدون فربود در گالری مژده به تماشاست. .

به گزارش روزنامه شرق، در این نمایشگاه از ٣٥ هنرمند نقاش و مجسمه ساز ٤٠ اثر ارائه شده است که نگاه و تحلیل شخصی هر هنرمند به پیرامونش را هویدا می کند.

مخاطبان با قدم زدن در نمایشگاه می توانند میزان تأثیرات مثبت و منفی اتفاقات روز را در خلق آثار هنری رصد کنند. بعضی با نقاشی هایی آبستره، پرتره هایی با صورت های نامشخص، مجسمه های متفاوتی از جنس فلز، چوب و مواد بازیافتی و مجسمه های صوتی که توجه عده زیادی از مخاطبان را هنگام ورود به گالری به خود جلب می کند، آشنایی خود را از اطراف تعریف کرده اند.

از مجسمه‌های صوتی تا بز هخامنشی

فریدون فربود، نمایشگاه گردان این رویداد، راجع به برپایی این نمایشگاه گفت: «همان طور که از عنوان نمایشگاه پیداست، در «بازخوانی پیرامون» می توان تأثیرات زندگی صنعتی و ماشینی امروز را بر آثار بازیگران و صورت های معروف رصد کرد. از نکات جالب نمایشگاه، تفاوت در نوع نگاه هر هنرمند به اطرافش هست؛ بنابراین شاهد آثاری با تنوع زیادی از بازیگران و صورت های معروف هستیم.

هنرمندان در این نمایشگاه آثاری با رویکرد های متفاوت سیاسی، اجتماعی، محیط زیستی، اسطوره ای و… داشته اند».

نمایشگاه نقاشی و مجسمه بازخوانی اطراف با نمایشگاه‌گردانی فریدون فربود در گالری مژده به تماشاست. .

او افزود: «از دیگر جذابیت های نمایشگاه، می توانم به مجسمه های صوتی اشاره کنم که نشانه بازیگران و صورت های معروف از ارائه آنها، فاصله گرفتن از صداهای ناهنجار و گوش خراشی است که هر روز در اطراف می شنویم.

در این نمایشگاه تلاش شده است با ایجاد یک سری صداهای غیرمتعارف و آرامش بخش، از دنیای پرهیاهوی اطراف کمی فاصله بگیریم. این آثار بسیار مورد توجه مخاطبان قرار داده شد و خودشان تلاش می کردند با اثر در تعامل باشند و تولید صدا کنند». منوچهر نیازی، نقاش پیش کسوت، از هنرمندانی است که با دو اثر نقاشی در این نمایشگاه حضور دارد. او راجع به نمایشگاه «بازخوانی پیرامون» گفت: «در این نمایشگاه در کنار آثار بازیگران و صورت های معروف پیش کسوت، آثار جوانان به چشم می خورد که اغلب آنها بسیار خوب عمل کرده اند و آینده خوبی دارند. هنرمند باید اجتماع، اطراف و انسان ها را بشناسد و بتواند آنها را در آثارش بازتاب دهد تا در کار خود موفق شود».

او راجع به دو اثری که در این نمایشگاه به تماشا گذاشته هست، گفت: «یکی از کارها، تنه درختان است که به صورت سیاه و سفید کار شده است و دیگری از آثار کلاژ من هست. در این اثر کارهایی که دوست نداشتم را پاره کرده و روی بوم کلاژ کرده ام و دور آن را با مواد پر و بین آنها خط نوشته ام و در آخر، کار را گلیز کرده ام».

از مجسمه‌های صوتی تا بز هخامنشی

طاهره صمدی طاری، از بازیگران و صورت های معروف جوان نقاش که تاکنون در نمایشگاه های متعدد انفرادی و گروهی شرکت داشته، در این نمایشگاه اثری ارائه داده است که تنهایی انسان معاصر را نمایش می دهد. او راجع به این اثر گفت: «این تابلو جزء مجموعه آثاری از من است که فضاهایی تک فیگور و مونوکروم را به تصویر کشیده ام. در این کار نوعی وحشت و نیروی ماورایی وجود دارد که موجب شده است فیگور خود را پنهان کند. این فیگورها صورت ندارند و اغلب با لباسی شبیه شال، سرتاسر بدن خود را پوشانده اند. گویی یک فشار روانی و عاطفی به این فیگور تحمیل شده است و آن را در درون فضایی خاص محصور کرده است».

الهام فلاحی، هنرمند نقاش و مجسمه ساز، در این نمایشگاه مجسمه ای در ابعادی بزرگ ارائه داده است که در حیاط گالری به تماشا گذاشته شده است هست. وی در رابطه با اثرش گفت: «این مجسمه با متریال نایلون کار شده است است و بخشی از کار از مواد بازیافتی تشکیل شده است هست. عنوان آثارم در رابطه با کشور عزیزمان ایران باستان و تخریب میراث فرهنگی و باستانی هست. این اثر بز هخامنشی است که در کشور عزیزمان ایران باستان نماد باروری، زایش و بارش است.

نمایشگاه نقاشی و مجسمه بازخوانی اطراف با نمایشگاه‌گردانی فریدون فربود در گالری مژده به تماشاست. .

همان طور که محیط زیست را نایلون تخریب می کند، ما انسان ها نیز میراث فرهنگی را تخریب می کنیم. من تلاش کردم نایلون را که هزاران سال بازیافت نمی شود، وارد هنر کرده و به عنوان متریالی جهت ساخت مجسمه هایم از آن استفاده کنم. به نظر من نایلون تمام اطراف ماست و زندگی ما آمیخته با نایلون هست. امیدوارم بتوانیم محیط زیست مان را زیاد دوست داشته باشیم».

الهام عظیمی، از نقاشان جوان حاضر در این نمایشگاه، نقاشی ای از پرتره هایی کنار هم با صورت هایی درهم و نامشخص ارائه داده هست. او راجع به اثر خود گفت: «مسئله هویت جزء دغدغه های مهم من در آثارم هست. امروزه اتفاقات و مشکلاتی که در جامعه اطراف به وجود می آید، انسان ها را تا اندازه زیادی تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود شخصیت آدم ها تحلیل برود و نخستین اثر آن روی صورت افراد است که موجب می شود تنها شمایی کلی از هر فرد به جا بماند. من تأثیرات پیرامونی را به این شکل در آثارم بازتاب داده ام».

از مجسمه‌های صوتی تا بز هخامنشی

نمایشگاه «بازخوانی پیرامون» تا بیستم اردیبهشت در گالری مژده برپاست و علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ١٢ تا ١٨ و جمعه ها ساعات ١٦ تا ۲٠ به نشانی سعادت آباد، خيابان علامه شمالي، خيابان ۱۸ شرقي، پلاک۲۷، زنگ يک دیدار کنند.

واژه های کلیدی: مجسمه | هنرمند | بازیگران | نمایشگاه | هنرمندان | نمایشگاه | مجسمه ساز | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs