نقطه شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت

نقطه: شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت مشمولین سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است / رییس جمهور

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “ساختمان ها باید محل آرامش مردم باشد نه ابزار سود آوری”، اظهارداشت: پیدا کردن منابع مشروع و سالم درآمدی جهت شهرها مهم است و دولت آم

تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است / رییس جمهور

رییس جمهور: تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است

عبارات مهم : منابع

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “ساختمان ها باید محل آرامش مردم باشد نه ابزار سود آوری”، اظهارداشت: پیدا کردن منابع مشروع و سالم درآمدی جهت شهرها مهم است و دولت آماده همکاری و تهیه لوایح مورد نیاز است.

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در پنجمین اجلاس بین المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی، گفت: تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است.

تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است / رییس جمهور

رییس جمهور با تأکید بر اینکه با بیان اهمیت جستجوی راههای ایجاد درآمد مشروع جهت شهرها، اظهارداشت: اگر شهرها و شهرداری ها نیازمند منابع درآمدی هستند، بایستی به فکر منابع درآمدی سالم جهت اداره آنها بود و دولت آماده است با تهیه لوایح مورد نیاز جهت شهرداری ها و اداره شهرها از طریق منابع مشروع اقدام کند.

روحانی با تسلیت سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) و طلب توفیق از پیامبر(ص) و خاندان رسالت و ائمه هدی(ع)، اظهار داشت: در دنیای امروز عنوان مدیریت شهری و اداره زندگی مردم، بویژه در یک شهر بزرگ، جزو مدیریت های سخت و پیچیده است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “ساختمان ها باید محل آرامش مردم باشد نه ابزار سود آوری”، اظهارداشت: پیدا کردن منابع مشروع و سالم درآمدی جهت شهرها مهم است و دولت آم

رییس جمهور با اشاره به اینکه تمدن های بزرگ بشری معمولاً در کنار شهرها بوجود آمده و علم و فناوری و تمدن در شهرهای بزرگ ظهور و بروز پیدا کرده هست، گفت: جهت درک و فهم تمدن اسلامی، عالی ترین راه آن است که بعد از مطالعه کتب و آثار گذشتگان به آثار باقیمانده معماری در شهرهای مهم اسلامی و تمدنی که از مشرق زمین، شبه جزیره هندوستان، ساحل مدیترانه و شمال آفریقا و کشورهای مهم خاورمیانه از جمله کشور بزرگ کشور عزیزمان ایران نگاه کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: آثار تمدنی در شهرهای بزرگ و نوع معماری و ساختمان های بزرگ این شهرها از مهندسی، ابتکارات، دوستی و برادری میان مردم و استفاده درست از محیط زیست در گذشته با انسان سخن می گویند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: در آثار بزرگ تمدنی در کشورهای متفاوت دنیا و از جمله کشورهای اسلامی، ریشه معماری شهرها و ساختمان ها از فرهنگ و اعتقادات مردم نشأت می گیرد و مساجد، مدرسه ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی به عنوان مرکزیت شهرها، قبل از محله های مسکونی مردم، مد نظر بوده است.

تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است / رییس جمهور

روحانی افزود: مسجد محل اجتماع مردم و جایگاهی است که مردم با هم جهت انجام مراسم دینی و فرهنگی ارزش در آنجا شور و مشورت می کنند. حتی تصمیم جهت دفاع از شهرها از مساجد شروع می شود و مسجد به عنوان مرکز فرهنگی محسوب می شود که مردم با آداب و رسوم و مسیر زندگی آشنا می شوند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: مدارس و دانشگاه ها، معمولاً در کنار مساجد ساخته می شوند و مقبره بزرگان دینی، مذهبی و حتی فرهنگی و هنری معمولاً در کنار مساجد ساخته می شوند و سپس در کنار این فرهنگ و هویت، اقتصاد ظهور و بروز یافته و بازار ساخته می شود و بازار مکانی است که صادرات و واردات، شهری و روستایی و حتی بین کشورها از آنجا شروع می شود و بازار همچنین به عنوان بخشی از مراکز تولیدی فرهنگی و هنری محسوب می شود. بنابراین ابتدا فرهنگ و هویت و سپس اقتصاد و اداره آن، شکل می گیرد و در کنار فرهنگ، اقتصاد و علم، محل سکونت مردم تشکیل می شود و همزمان این مراکز مسکونی با اماکن تولیدی و کشاورزی پیوند می یابند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “ساختمان ها باید محل آرامش مردم باشد نه ابزار سود آوری”، اظهارداشت: پیدا کردن منابع مشروع و سالم درآمدی جهت شهرها مهم است و دولت آم

روحانی تصریح کرد: از تمدن گذشته می آموزیم که از سوداگری در منزل سازی، شهر ایجاد نمی شود و می آموزیم که ریشه های فرهنگی، اساس شهرسازی است و نحوه معماری ها هم به گونه ای است که مردم بتوانند، راحت تر زندگی کنند، نه آنکه ساختمان ها پرسودتر ساخته شود.

رییس جمهور اظهارداشت: ساختمان باید محل سکونت و آرامش مردم باشد و به همین علت آن را مسکن نام گذاری کردند و در چنین حالتی است که نیازمندی های فرهنگی جوانان و نیز نیازمندهای اقتصادی و ارتباطات فرهنگی و اجتماعی مردم، تعریف و تبیین می شود.

تامین هزینه های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم فروشی، فروش حقوق مردم و نسل ها است / رییس جمهور

روحانی با تأکید بر اینکه متأسفانه در بسیاری از اهداف بلند شهرسازی فاصله ایجاد شده است و به مسایل فرهنگی و حتی حریم شخصی و شرایط اجتماعی مردم، کم توجهی می شود، گفت: شهرها باید مکانی امن جهت همه مردم باشد و نحوه ارتباط مردم در آن به آسانی شکل بگیرد و زنان و کودکان جامعه با کمال امنیت و آرامش بتوانند در آنجا رفت و آمد کنند. لذا قبل از هر چیز امنیت و آرامش شهروندان حائز اهمیت است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تأمین درآمدهای شهری از منابع نادرست و فروختن فضایی که به مردم متعلق است و در اختیار گذاشتن تراکم عظیم در اختیار یک سرمایه داری که می تواند همه منزل های آن محل و اطراف را تحت تأثیر قرار دهد، نه تنها از لحاظ فرهنگی و دینی، حتی از لحاظ آرامش و قشنگی بصری نیز صحیح نیست.

روحانی افزود: ساختمان های بلند مانند سد بزرگی جلوی دید صدها و هزاران منزل را می گیرد و حتی دیدن آسمان و ستاره ها را جهت مردم سخت می سازد و از لحاظ شهرسازی نادرست است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: آیا باید جهت تأمین درآمد شهری، حقوق مردم بدون اجازه آنها فروخته شود؟ و جهت حقوق شهری و زندگی و رفاه مردم، ارزش کاملی قایل نبود؟

روحانی اضافه کرد: در ظاهر پارک و محل تفریحی جهت رفاه و اوقات فراغت مردم ایجاد می شود، ولی مهم تر از تأسیس این پارک این است که پول آن از کجا تهیه شده است هست. اگر باغات شهرها، عوض کردن کاربری داده شده است و با پول آن، پارک ایجاد شده است باشد، آیا این می تواند اقدامی به نفع مردم، باشد؟

رییس جمهور تصریح کرد: بدترین تأمین درآمد جهت شهرها و شهرداری ها، فروختن حقوق مردم، فضاهای سالم شهری و نابود کردن باغ ها و درختان کهنسال است و این بدتر از آن است که نفت را فروخته و از پول آن جهت حقوق کارمندان استفاده شود.

روحانی خاطر نشان کرد: اگر نفت به عنوان یک حق بین نسلی محسوب می شود و باید پول آن سرمایه گذاری شود، فضاهای شهری، کوه ها، مراتع، دریاچه ها و تالاب ها هم جزو منابع بین نسلی هستند.

رییس جمهور گفت: همانطور که حق نداریم ساختمان هایی که مربوط به میراث فرهنگی است ویران کرده و به فروش برسانیم تا به جای آن آثار باستانی، برجی بپا شود، این حق را هم نداریم که محیط زیست و باغات زیبای اطراف شهرها را تخریب کنیم.

این خبر تکمیل می شود.

واژه های کلیدی: منابع | شهرهای | ساختمان | حسن روحانی | رییس جمهور | میراث فرهنگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs