نقطه شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت

نقطه: شماره سهام عدالت سامانه سهام عدالت مشمولین سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + پیش‌بینی بازار اجاره در تابستان

اجاره بها در زمستان ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۹.۳ درصد رشد داشته است ولی با توجه به رشد بازارهای موازی، احتمال زیاد کردن نسبی قیمت اجاره در تابستان ۱

قیمت + پیش‌بینی بازار اجاره در تابستان

پیش بینی بازار اجاره در تابستان + قیمت

عبارات مهم : اجاره

اجاره بها در زمستان ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۹.۳ درصد رشد داشته است ولی با توجه به رشد بازارهای موازی، احتمال زیاد کردن نسبی قیمت اجاره در تابستان ۱۳۹۷ وجود دارد.

به گزارش ایسنا، قیمت اجاره تابعی از قیمت مسکن، تورم و سودآوری بازارهای موازی است و در دو سه ماه اخیر متغیرهای اثرگذار بر بازار اجاره مسکن روند صعودی داشته اند. اجاره بها در پایتخت کشور عزیزمان ایران طی اسفندماه ۱۰.۵ درصد و در مناطق شهری کشور عزیزمان ایران طی سه ماهه چهارم سال قبل ۹.۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد داشته هست. این در حالی است که قیمت مسکن ۲۹.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، قیمت سکه ۵۹ درصد و قیمت دلار در بازارهای غیررسمی ۵۷ درصد رشد را نسبت به آذرماه سال ۱۳۹۶ تجربه کرده اند. بنابراین انتظار می رود موجران نیز خود را با این تغییرات هماهنگ کنند. ولی قطعا این رشد به اندازه سه بخش رقیب نخواهد بود؛ آیا که توان تقاضا نیز مولفه ای اثرگذار بر رشد اجاره بها است.

با توجه به پایین بودن توان اقتصادی خانوارهای اجاره نشین و موجودی ۴۹۰ هزارمسکن خالی در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ۲.۶ میلیون مسکن خالی در کل کشور احتمال پرش ناگهانی قیمت اجاره دور از ذهن هست، ولی زیاد کردن نسبی در تابستان امسال که فصل جابه جایی است قطعا رخ خواهد داد.

قیمت + پیش‌بینی بازار اجاره در تابستان

نرگس رزبان کارشناس بازار مسکن در بررسی روند بازار اجاره امسال با تائید این موضوع، گفته است: با توجه به اینکه مکانیزم اجاره ­داری در کشور عزیزمان ایران مبتنی بر شیوه ­ی سنتی است و اکثریت قریب به اتفاق موجرین، افرادی هستند که مسکن را به عنوان یک دارایی و با انگیزه حفظ قدرت خرید پول و به عبارتی با انگیزه سفته­ بازی خریداری می­ کنند، طبیعی است که میزان اجاره­ بها در تراز سودآوری سایر بازارها، تغییرات قدرت خرید پول (تورم) و قیمت مسکن قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: طی سالهای اخیر تولید مسکن از یک سو کم کردن داشته و از سوی دیگر فزونی تولید در آخرهای دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰، پدیده زیاد کردن تعداد منزل ­های خالی را به دنبال داشته هست، بنابراین نمی­ توان قضاوت دقیقی از کمبود واحد اجاره­ ای در مجموعه بازار داشت، ولی در سطح واحدهای کوچک متراژ با توجه به ساختار عرضه، با کمبود مواجه هستیم. طی سال­های اخیر بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی ساخته شده است مساحت زیاد از ۹۰ متر مربع داشته اند ولی حداقل ۶۰ درصد معاملات خرید و اجاره به واحدهای کمتر از ۹۰ مترمربع تخصیص داده شده است دارد که این نابرابری خود باعث رشد قیمت شده است است.

اجاره بها در زمستان ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۹.۳ درصد رشد داشته است ولی با توجه به رشد بازارهای موازی، احتمال زیاد کردن نسبی قیمت اجاره در تابستان ۱

رزبان همچنین به تاثیرگذاری عوامل روانی بر تعیین قیمت اجاره بها اشاره کرد و افزود: عوامل روانی اغلب در سه ماهه دوم سال به علت تقارن با فصل نقل و انتقالات بروز می­ کند و در زیاد کردن هیجانی اجاره ­بها اثرگذار است.

به گزارش ایسنا، در فروردین ماه ۱۳۹۶ معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۳ درصد کم کردن یافته ولی قیمتها با کم کردن ۳.۹ درصدی نسبت به ماه قبل ۲۹.۵ درصد رشد را نسبت به ماه مشابه سال قبل به ثبت رساند. در این ماه میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۵ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹.۵ درصد زیاد کردن یافته هست. شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن به ترتییب ۱۰.۴ و ۹.۳ درصد رشد نشان می دهد

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | بازار | تابستان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + پیش‌بینی بازار اجاره در تابستان

قیمت + پیش‌بینی بازار اجاره در تابستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs